Oud of vreemd geld en DE-koffiepunten inleveren voor goede doelen

Van onze redactie
16 december 2022

Douwe Egberts-koffiepunten in december
Gooi uw Douwe Egberts-koffiepunten niet weg, maar besteed ze aan een goed doel. De Lionsclub Wijchen zamelt tezamen met en voor de Wijchense voedselbank Douwe Egberts-koffiepunten in. De Lionsclub doet dit voor de derde keer. Voor deze keer staat er gedurende de maand december een speciale doos in de HEMA in Wijchen, één in beide Jumbo’s bij het kasteel, de Plus aan de Tunnelweg en een doos bij Jan Linders in Achterlo. Voor elke 500 waardepunten krijgt de voedselbank een pak Roodmerk koffie. Vorig jaren zijn er steeds meer dan 500.000 punten verzameld, goed voor 1.400 pakken koffie. En als iedereen met Douwe Egberts-punten nu weer meedoet dan kan dat voor de gezinnen in Wijchen die het niet breed hebben iets moois opleveren. Het mooiste is als u de punten geteld en in een envelop inlevert. Dat scheelt achteraf veel tellen. De voedselbank heeft aangegeven erg blij te zijn met de actie. Er is juist veel vraag naar koffie en de voorraad van de vorige actie is nagenoeg op.

Oud of vreemd geld vanaf het nieuwe jaar
Heeft u nog oud of vreemd geld waar u iets goeds mee wilt doen, dan kunt u dat vanaf het nieuwe jaar bij de Albert Heijn inleveren. Er staat daarvoor een speciale bus. De opbrengst van deze actie is voor oogoperaties in de derde wereld: Fight for sight. Bij oud geld gaat het om bijvoorbeeld geld uit het guldens tijdperk. Vreemd geld is al het geld dat buitenlands is, dat u nog over heeft van vakanties of iets dergelijks. Voor u misschien kleine hoeveelheden, maar bij elkaar opgeteld kunnen er in bijvoorbeeld Afrika veel mensen mee geholpen worden met oogproblemen. Personeel van de KLM dat de hele wereld over vliegt wisselt vreemde valuta in het betreffende land in voor dollars en dat wordt uiteindelijk via de wereldorganisatie van de Lions ingezet voor oogoperaties. Eerdere acties van de Lions hebben in Wijchen tientallen kilo’s aan muntgeld opgeleverd en papiergeld uit wel 100 landen.

De Lions organiseren elk jaar acties om geld voor het goede doel in te zamelen, zoals voor de Vincentiusvereniging en de Voedselbank met de inzet van de energiecompensatie, maar ook steken  ze de handen uit de mouwen bij bijvoorbeeld zorgboerderij De Hagert of het opruimen van het vennengebied.


Dit bericht delen:

Advertenties